начало

ВКС даде „зелена светлина“ на младшите магистрати да водят дела за законовия размер на заплатите си ВКС даде „зелена светлина“ на младшите магистрати да водят дела за законовия размер на заплатите си

договор по чл. 229 от КТ

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


договор по чл. 229 от КТ

Мнениеот stef_del » 23 Май 2007, 09:44

Какви са задълженията на работодателя и лицето при сключване на договор по чл. 229 от КТ. Това вид трудов договор ли е?
stef_del
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Апр 2007, 12:05

Re: договор по чл. 229 от КТ

Мнениеот kinshasa » 23 Май 2007, 12:12

stef_del написа:Какви са задълженията на работодателя и лицето при сключване на договор по чл. 229 от КТ. Това вид трудов договор ли е?

От 6 години имам скл. такъв договор по чл.229 от КТ с дъщерята на управителя. Всички разходи ги минавам като разходи за дейността. Всяка година имам одиция и одиторката е съгласна с това , че са необходимо присъщи разходи.
Но, за да имам съпоставимост на приходи с разходи, скл. тр.договор през всички ваканции на определена длъжност-например информатор във връзка с дейността. По този начин, са налице не само разходи , но и приходи, за които е допринесло и това лице.
Според мен просто няма място за реакция от страна на Напастите.

ТРУДОВ ДОГОВОР
(за придобиване на квалификация)
Днес, ....................................... 199... г., между .................................................................., представлявана от ..........................................................................................................., наричана РАБОТОДАТЕЛ, от една страна,
и

........................................................................................ л.п..с..., № ............, ЕГН ...........,
наричан(а) ОБУЧАВАН от друга страна, на основание чл. 229 от КТ се сключи настоящият трудов договор за следното:



I. ПРЕДМЕТ НА ДОГОВОРА
1. РАБОТОДАТЕЛЯТ се задължава да осигури средства за обучението на ОБУЧАВАНИЯ по специалността счетоводител (длъжността е условно избрана) за срока на действие на настоящия договор, а ОБУЧАВАНИЯТ се задължава след завършване на образованието си по специалността счетоводство в ................................................................... (може да се укаже името на ВУЗ, средно училище, където се извършва обучението) да сключи трудов договор с РАБОТОДАТЕЛЯ.
2. Срокът на действие на настоящия договор е ......... години, необходими за завършване на обучението на ОБУЧАВАНИЯ.



II. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА РАБОТОДАТЕЛЯ
3. (1) РАБОТОДАТЕЛЯТ се задължава да заплаща издръжката на Обучаващия се в .................................................. .................................................... в това число:
– годишна такса за обучение ................... лв.

– месечна стипендия в размер ................. лв.

(2) Стипендията ще бъде изплащана ежемесечно до ............... число в счетоводството на РАБОТОДАТЕЛЯ.

(3) Годишната такса ще бъде изплащана по реда, определен от ................................................. (съответното висше учебно или средно заведение).

4. (1) РАБОТОДАТЕЛЯТ е длъжен да сключи трудов договор с ОБУЧАВАНИЯ след завършване на висшето (средно) му образование.

(2) Ако РАБОТОДАТЕЛЯТ не осигури на РАБОТНИКА, успешно завършил обучението, работа съобразно придобитата квалификация и специалност, РАБОТОДАТЕЛЯТ дължи обезщетение в размер на ..................... лв. (1)



III. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ОБУЧАВАНИЯ
5. ОБУЧАВАНИЯТ е длъжен да завърши висшето си (средното) си образование по специалността счетоводство в сроковете и съгласно учебните програми на .............................................
6. (1) ОБУЧАВАНИЯТ има право да получава ежемесечно стипендия и годишните (семестриалните) такси за обучението по специалността счетоводство.

(2) Ако ОБУЧАВАНИЯТ прекъсне образованието, той няма право на стипендия за съответната година.

(3) В случаите на ал. 2 РАБОТОДАТЕЛЯТ има право да развали настоящия договор.

7. ОБУЧАВАНИЯТ е длъжен след успешното завършване на обучението да работи при РАБОТОДАТЕЛЯ на длъжността, за която е бил обучаван ................ години (не повече от 3 год.).

8. След завършване на обучението ОБУЧАВАНИЯТ е длъжен да постъпи на работа в рамките на уговорения между страните срок.

9. Ако ОБУЧАВАНИЯТ поради зависещи от него причини не завърши обучението, или след като го е завършил не постъпи на осигурената му работа или я напусне преди определения срок, то ОБУЧАВАЩИЯТ дължи обезщетение в размер на ................. лева.



РАБОТОДАТЕЛ: ........................................ ОБУЧАВАН: ........................................



ЗАБЕЛЕЖКИ
(1) Страните могат свободно да определят размера на дължимото обезщетение. В случай че такова не бъде уговорено, то Работодателят дължи обезщетение в размер на трудовото възнаграждение за времето, през което не е осигурило работа, но за не повече от 3 месеца. Проблемът, който е възможно да възникне след завършване на обучението и при сключване на трудовия договор между Работодателя и обучения вече Ученик, е за трудовото му възнаграждение. То трудно би могло да бъде точно фиксирано още с договора за ученичество, а след това Работодателят би могъл да се опита да назначи специалиста с не много високо възнаграждение. Затова препоръчваме още в договора за ученичество да бъдат изрично указани условията, при които ще бъде сключен и трудовият договор. АдвокатиНотариусиСчетоводителиТърговеДивидентиМитн. агентстваПредставителстваДърж. институцииФирмитеЛекарства
kinshasa
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 13 Апр 2007, 12:39


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта


cron