То не е за питане, Инспекторе. Една кратка справка показва, че същата е действащ адвокат от 2007.
![Wink :wink:](./images/smilies/icon_wink.gif)
|
|
Melly написа:Една кратка справка показва, че същата е действащ адвокат от 2007.
inspectora написа:
Еее, не така. Може да е съвпадение на имена, може някой да се представя за някой друг ... Без такива категорични изводи. Пък ако съвпадението не е съвпадение ... да си лежи на съвестта на тези, които са дали диплома на дамата ...
– отправен към друг участник в темата (форума). А участникът задава поредица – въпроси, които считам, че са на място. Тълкувам – „вече сте собственик”, като изразна грешка, а н като констатация, че преди това не е бил собственик... Да, наистина не споделям становището, че искът за собственост е единствен вариант. Обаче не е изключен такъв. За нас четящите и участващи в темата, а вероятно дори и за питащия, не са известни целите и мотивите за отказ от напускане на имота. Така също не ни е известно, какъв е периодът през, който „наемателят” продължава да ползва този имот (имам предвид след датата на изтичане – срокът на договора)?! Тези му действия може да се окажат користни (да се вживява като владелец) с оглед възможността, която предполага институтът на придобивна давност (чл. 79 от ЗС). И ако намеренията му са такива, то нещата не са добре... За това – не по форумите, а при АДВОКАТ!„...Извинявам се за въпроса, но Вие юрист ли сте?”
chadel написа:Издебни момента, докато го няма наемателя, отвори с ключар, ако нямаш ключ, смени патрона и си готов. Нека той да те съди, ако иска.
janetastoimenova написа:Искът за собственост е единственият ви вариант, поне според мен. Какъв вид договор за наем сте сключили? Срочен или безсрочен? Има ли уговорка в него за последиците от неплащането на наем? В крайна сметка сигурен ли сте, че сте прекратили този договор коректно? Ако е така, то вече вие сте собственик и можете да си влизате в имота спокойно, да си смените патрона и т.н. А ако искате да го отстраните от имота си водите иска, посочен по-горе, като едновременно претендирате и обезщетение за времето, през което сте бил лишен от ползване на собствения си имот. Много време и пари ще си спестите, ако просто се консултирате с адвокат. Дори и да не желаете да водите дело, един адвокат би могъл да ви посъветва за всички решения, които имате пред себе си. И вместо да търпите загуби срещу една кратка консултация ще спестите и нерви и ядове. За повече инфо - janetastoimenova@yahoo.com. Успех!
|
|
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта